Masné plemeno skotu typické bezrohostí

Aberdeen Angus

Náš chov Aberdeen Angus

Toto masné plemeno pochází stejně jako plemeno Highland také ze Skotska, jeho historie sahá až do počátku 18. století.  V současné době je to nejvíce chované plemeno na světě. Barva převažuje černá, ale obvyklá je i červená. Dospělé krávy váží okolo 700kg. Angusy jsou nenáročné, odolné a přizpůsobivé. Vynikají snadnými porody a silným mateřským instinktem. Maso z plemene Angus je jemně vláknité a křehké, vysoce mramorované, šťavnaté, a má typickou chuť.

Angusy chováme od roku 2021, máme 40 kusů krav a 2 plemenné býky. Každoročně očekáváme 40 telat, která se po odstavu prodávají k dalšímu výkrmu a porážce. Rádi Vám prodáme Angusy i do chovu. Naše zvířata se celoročně pasou na druhově bohatých pastvinách Bílých Karpat a v zimě jsou na příkrmu senem/senáží z těchto luk, napájeny jsou z vrtu a přírodních zdrojů. Zvířata chováme v souladu s jejich přirozenými potřebami tzv. welfare.

Náš Leošek - plemenný býk

Leoš je narozený v roce 2020 a u nás zahájil svoji plemennou sezónu, jako velmi nadějný dvouletý býk. Má dobrou a klidnou povahu a o své stádo se dobře stará.